KURUMSAL | İLETİŞİM Bizi sosyal medyada takip edin
ÜYE GİRİŞİ
KATALOG
Ozonid Ozon Yağı
Ozonlanmış Organik Zeytinyağı 100 ML

Ürün Kodu : 15084

Fiyat : 89,90  TL
İndirimli: 54,99 TL


Açıklama


Organik sertifikasına sahip zeytinyağı moleküllerinin içerisine saf Oksijen moleküllerinin nakledilmesi ile elde edilmiş bir üründür. Le Charme Naturel Ozon Yağı, yüksek yoğunlukta ozonla Ozonid haline getirilmiş organik zeytinyağıdır. İLAÇ DEĞİLDİRMEVCUT TIBBİ TEDAVİYE DESTEK olarak kullanılmalıdır.

Zeytinyağı

Altın sıvı denilen zeytinyağı şifa kaynağıdır. Doğal bir ilaçtır. İnsan için büyük önem taşıyan yağ asitlerinin yanı sıra vücudumuzdaki zararlı maddelerin neden olduğu tahribatı önleyen antioksidan elementleri içerdiği bilinmektedir. Bu elementler  hormonlara destek olup, hücre farklılaşmasının gelişimine, hücre zarının oluşumuna yardımcı olmaktadırlar.

Zeytinyağı Sağlık Kaynağıdır; 

İçerdiği yağ asidi olan oleik asit, ilaç sanayinde kullanılmakta, antioksidan ve pıhtılaşma karşıtı özellikleriyle kalp için iyi bir koruyucu olduğu bilinmektedir. Omega-6 yağ asidinin, omega-3 yağ asidine oranını da düzenlemekte, hastalıklar ve kanser de dahil olmak üzere, kalp ve bağışıklık sistemi ile ilgili birçok hastalığın ilerlemesini engellemektedir.

Bilinen bir çok yararının yanı sıra topikal uygulamalarında cilt kanserine karşı koruyucu etki sağlamaya yardımcı olduğu, keratin proteininin oksidasyonunu önleyerek saçların yumuşak ve parlak kalmasını, tırnakların soyulmasını ve kırılmasını engellediği bilinmektedir.

Eklem enfeksiyonunu önlediği, ağrı kesici işlevi oluğu, ağrıyan bölgelere sürülerek ağrıyı azalttığı, iltihaplanmaya karşı savaştığı, siyatik, mafsal ağrıları, romatoidartritleri önlemeye yardımcı olduğu, kas krampları ve ağrılarında, kronik migren ağrısında, deri yaralanmalarında, varis, egzama, siyatik, zona, mantar hastalığı,  güneş yanığı, kulak ve boğaz ağrılarında etkileri azalttığı ifade edilmektedir.

Zeytinyağı Güzellik Kaynağıdır;

Cildi besler, korur ve yumuşatır, hücre yenileyici görevi görür. Cildin hem görünüşünü hem de yapısını güzelleştirir.  Cildin onarılmasına katkıda bulunur, su kaybını önleyen güçlü bir nemlendirme özelliğine sahiptir. Zeytinyağı, cildi sıkılaştırmak, yıpranmayı önlemek, saçları yumuşatmak, tırnakları güçlendirmek için kullanılır. Cilde, temiz ve parlak bir görünüm kazandırır. 

Ozon Nedir? Ozon Hakkında Genel Bilgiler

Ozon, dünyamızın üst atmosferinde bulunan Oksijen atomunun güneşin ultraviyole ışınları tarafından üç atomlu oksijene dönüştürülmesi ile oluşur. Oda sıcaklığında renksiz olan ozon gazının karakteristik bir kokusu vardır. Ozon, dünyamızı güneşin zararlı UV ışınlarından koruyan ozon tabakasını oluşturur ve canlıları güneşin radyasyon etkisine karşı korur.

Çok güçlü okside etme özelliği vardır. Etkin bir dezenfektasyon maddesidir. Aktif oksijen (Q3) olarak bilinen Ozon en etkili koku giderici ve mikrop öldürücüdür. 

Ozon;

Suların dezenfeksiyonunda, ortam havası temizlemede, yüzme havuzlarında, tat, renk bulanıklık ve koku gideriminde, ağır metallerin uzaklaştırılmasında, bakteri ve virüslerin dezenfeksiyonunda, gıda depolamada, tavukçulukta, marketlerde ve manavlarda, kırmızı et işleme tesislerinde , yemek fabrikalarında, soğuk hava depolarında , konteynır dezenfeksiyonunda , seralarda, balık  yetiştiriciliğinde, hava ile bulaşan hastalıkların gideriminde, gıda endüstrisinde şişe ve yemek kaplarının dezenfeksiyonunda, veterinerlik ve hayvancılıkta enfeksiyon giderilmesinde, aflatoksin arındırılmasında, gıda ve havada kükürt giderilmesinde, klima sistemlerinde, insan kanında bulunan virüs gideriminde, zayıflamada, cilt hastalıklarında, virüslerin sebep olduğu hastalıklarda, dolaşım bozukluklarında, kronik yorgunlukta, akne, sedef dirençli mantar gibi cilt hastalıklarında, migren ve multipl skleroz gibi nörolojik hastalıklarda, zor iyileşen yaralarda, hastane, hava alanı, otel, hamam gibi klimalı sistemi olan yerlerde kullanılmaktadır.

Kullanım Alanları

1-Cilt Kırışıklıklarının Giderilmesinde ve Cildin Yenilenmesinde

İlaç değildir. Mevcut tıbbi tedaviye destek olarak kullanılmalıdır. Ozon yağı; yaşlanma, sigara kullanımı, kirli hava koşulları vb. nedenler ile oksijensiz kalmış hücrelere oksijen vererek  ve kan dolaşımını arttırır. deri yaşlanmasını önler. Eş zamanlı olarak; Derinin metobolizmasını artıran enerjiyi sağlayarak tamirini ve yenilenmesini sağlar. Sağladığı oksijenlenme ile antiaging, sıkılaştırıcı, toparlayıcı ve cilt sarkmalarına karşı kullanımı olumlu sonuçlar doğurmuştur.

Kullanım Şekli:

Temizlenmiş nemli cilde sabah ve akşam masaj ile uygulanması yoluyla kullanılır. Kullanımından sonra en az 2 (iki) saat başka bir ürün ve su ile cilt temas etmemelidir.

2-Selülite

İlaç değildir. Mevcut tıbbi tedaviye destek olarak kullanılmalıdır. Ozon yağı deri ile temasında içerisinde bulunan zengin penoksitlerden açığa çıkan oksijen ile deri oksijenlenmesi ve kan dolaşımının artması sonucu selülitlerin görünümünde gerileme ve yeni selülit oluşumunu önleme etkisi bulunur. İçeriğinde mevcut olan saf zeytinyağı ile de cilt için ideal bir nemlendiricidir.

3-Sivilcelerde, Akne Gulvaris'te

İlaç değildir. Mevcut tıbbi tedaviye destek olarak kullanılmalıdır. İçeriğindeki aktif oksijen sayesinde yeni sivilce oluşumunu engeller ve oluşmuş sivilceleri de yok eder. Komedon(siyah nokta) oluşumunu da engeller.

4-Lekelerde

İlaç değildir. Mevcut tıbbi tedaviye destek olarak kullanılmalıdır. Yaş, Güneş, Hamilelik veya yanıklar nedeniyle oluşmuş lekelerin giderilmesinde ve cildin doğal rengine ulaşmasında etkili hücre yenileyici bir üründür.

5-Topuk Çatlakları

İlaç değildir. Mevcut tıbbi tedaviye destek olarak kullanılmalıdır. İçeriğindeki aktif oksijen ile kan dolaşımını artırır ve derinin tamiri için gerekli mekanizmayı çalıştırır. Epidermis üzerindeki yoğun nemlendirici etkisi ile de topuk çatlaklarında iyileşme sağlar.

6-Lazer Epilasyon Sonrasında

İlaç değildir. Mevcut tıbbi tedaviye destek olarak kullanılmalıdır. Epilasyon ile yoğun su nem kaybeden cilde içeriğindeki aktif oksijen ile kan dolaşımını artırarak ve yoğun nem sağlayarak destek olur.

Kullanım Şekli;

Lazer sonrasında ve devamında sabah ve akşam temizlenmiş cilde sürülür.

7-Vücut Kuruluğu

İlaç değildir. Mevcut tıbbi tedaviye destek olarak kullanılmalıdır. Vücudun kaybettiği nemin saf zeytinyağı ve yoğun oksijen ile sağlar.

8-Saç Dökülmesinde, Yıpranmış Saçlarda

İlaç değildir. Mevcut tıbbi tedaviye destek olarak kullanılmalıdır. Saçın ihtiyacı olan oksijenlenmeyi ve nemlenmeyi sağlayarak boya, perma veya diğer işlemler sonucu yıpranmış saçları onarır. Saç dökülmesine neden olan etkileri yok eder saçtaki kepeklenmeyi azaltır, enfeksiyonu giderir ve saçı besler canlılık verir.

Kullanım Şekli;

Temizlenmiş nemli saça ve saç diplerine haftada iki kez friksiyon yapılarak uygulanır.1-2 saat bekletilir ve sonra yıkanır.

9-Aftlarda, Uçukta ve Zonada

İlaç değildir. Mevcut tıbbi tedaviye destek olarak kullanılmalıdır. Ağız içinde çıkan, sık tekrarlayan ve ağrılı olan aftlarda antiviral özelliği ile herpes virüsün yol açtığı uçuk ve zonalarda, bebeklerde oluşan pamukcuklarda etkili sonuçlar doğurmuştur.

10-Ağız İçi İltihapları, Stomatitler

İlaç değildir. Mevcut tıbbi tedaviye destek olarak kullanılmalıdır. Stomatit; Ağız mukozasının akut yada kronik biçimde iltihaplanmasıdır. Ağız mukozasında enfeksiyona yol açabilecek duruma gelmiş çeşitli mikropların varlığına bağlı olarak gelişir. Uygunsuz diş protezleri, diş taşları, yüksek ateşlenme, sigara kullanımı, ağız içi hijyene dikkat edilmemesi gibi birincil iltihaplar da olabilir veya başka bir enfeksiyondan kaynaklı ikincil iltahplar da olabilir.

Bu etkenlerde; antibaktiriyel, antiviral, antifungal etkisi ve yoğun oksijenlenme ile kan dolaşımını arttırıcı etkisi ile ozanlanmış zeytinyağı ile çözüm sunulur.

Kullanım Şekli;

Önce ozonlu su ile ağız çalkalanır ve sorunlu bölgelere ozonlanmış zeytinyağı günde 2-3 kez uygulanır.

11-Cilt Enfeksiyonlarında

İlaç değildir. Mevcut tıbbi tedaviye destek olarak kullanılmalıdır. Ozonlanmış zeytinyağında bulunan ozonid ve peroksitler güçlü antibakteriyel, antiviral ve antifungal etki göstermesini sağlar.

Bu etkiler ile;

Pyoderme gibi(sivilceli-akneli durumlar) bakterilerle,

Tırnak,deri ve saçtaki mantarlarla,

Siğil, uçuk gibi virüslerle oluşan tezyonlarda kullanılır.

Kullanım Şekli;

Temizlenmiş ve nemli olan enfekte bölgeye sabah ve akşam uygulanır ve akşam uygulanmasından sonra bütün gece kalacak şekilde kompres yapılır.

12-Sinek, Böcek ve Arı Sokmalarında

İlaç değildir. Mevcut tıbbi tedaviye destek olarak kullanılmalıdır. Antienflamatuvar ve kaşıntı giderici özelliği ile böcek-sinek ve arı sokmalarında enfeksiyonu önleyici ve kaşıntı giderici etkisi vardır. Antibakteriyel, antiviral ve antifungal etkileri ile ısırık bölgesinde oluşabilecek enfeksiyonları da engelemiş olur.

Kullanım Şekli;

Temizlenmiş ve nemli olan enfekte bölgeye sabah ve akşam uygulanır ve akşam uygulanmasından sonra bütün gece kalacak şekilde kompres yapılır.

13-Bebek ve Yetişkin Pişiklerinde

İlaç değildir. Mevcut tıbbi tedaviye destek olarak kullanılmalıdır. Pişik; Genelikle alt bezinin bebeğin tenine temas ettiği noktada hafif kabartılı bir kızarıklık belirtileriyle ortaya çıkar. Kötüleştiği zaman kızartılı küçük şişlikler, içi su dolu kabarcıklar ile bebeğe acı veren, yanma yapan, batma yapan deri döküntüleridir.

Enfekte olduğu durumda ise bu deri döküntüleri parlak kırmızı bir renk alıp genişleyebilir. Pişik en çok 0-1 yaş arası bebeklerde görülse de çoçuk ve yetişkinlerde de rastlanan bir sorundur. Pişiğin tedavisinde iki önemli aşama vardır.

1-Deri üzerinde bir bariyer oluşturarak bölgeyi korumak

2-Pişiğin üzerine eklenen enfeksiyonu kaldırmak, bu iki amaç içinde ozonlanmış zeytinyağının kullanımı olumlu sonuçlar doğurmuştur.

Kullanım Şekli;

İçerisine 1-2 damla ozonlanmış zeytinyağı eklenmiş su ile bebeğin alt temizliği yapılır. Daha sonra yumuşak, temiz bir bez ile hafifce kurulandıktan sonra ozonlanmış zeytinyağı sürülerek bakım tamamlanır. Bebeğin her altı açıldığında tekrarlanarak bu olumlu sonuçlar alınır.

14-Mantar Tedavisinde

İlaç değildir. Mevcut tıbbi tedaviye destek olarak kullanılmalıdır. Cilt mantarlarının hastalık oluşturmasında ve deriye tutunmasında sorumlu amylase, urease, lipase, keratinose gibi enzimlerin aktivetilerinin ozonlanmış zeytinyağı ile temastan sonra önemli ölçüde azaldığı izlenmiştir.

Yapılan çalışmalarda ozonlanmış zeytinyağının candida dahil olmak üzere tüm cilt mantarlarına etki gösterdiği bulunmuştur.

Kullanım Şekli;

Temizlenmiş ve nemli olan enfekte bölgeye sabah ve akşam uygulanır.

15-Grip, Nezle ve Tonsilit (Bademcik İltihabı) Tedavisinde

İlaç değildir. Mevcut tıbbi tedaviye destek olarak kullanılmalıdır. Diyabet, astım, hipertansiyon gibi kronik rahatsızlığı olan bireylerde gribal semptomların ilerlemesinin engellenmesi önemlidir.

Ozonlanmış zeytinyağının antienflamatuvar(ödem azaltıcı) ve antiviral etkisi ile virusların vücut hücrelerine tutunmasını önler ve hastalık semptomlarını azaltır.

Kullanım Şekli;

Burun ve boğaza günde 3-4 defa ozonlanmış zeytinyağı sürülür. Çok kısa bir süre (10-15 saniye kadar) hafif bir irritasyon görülmesi normaldir.

16- Eklem ve Kas Ağrılarında

İlaç değildir. Mevcut tıbbi tedaviye destek olarak kullanılmalıdır. Ozonlanmış zeytinyağı iyi bir antienflamatuvar ve analjezik etkiye sahiptir.

Ayrıca kaslardaki laktik asit birikimini azaltarak kasların gevşemesini sağlar. Kan dolaşımının hızlanması incinmiş,zarar görmüş kasların daha hızlı tamirini sağladığından kas travmaları sonrası çabuk ve ağrısız bir iyileşme sağlar.

Kullanım Şekli;

Ağrılı ve travmalı bölgeye nemli iken sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulanır.

17- Hemoroid Tedavisinde

İlaç değildir. Mevcut tıbbi tedaviye destek olarak kullanılmalıdır. Dışkılama sonrası görülen ağrı, acı, kaşıntı ve hassasiyetin tedavisinde anüs ve çevresine sürülen ozonlanmış zeytinyağı ile rahatlama sağlanmıştır.

Diğer hemerorid merhemleri ile yapılan karşılaştırmalı çalışmalarda; günde iki kez uygulanan ozonlanmış zeytinyağı ile görülen başarı diğer hemororid merhemlerinden daha hızlı ilerlemiştir.

Kullanım Şekli;

Sabah ve akşam anüs çevresine sürülerek uygulanır. 

18- Tüm Yanıklarda (Güneş ve Radyasyon da dahil)

İlaç değildir. Mevcut tıbbi tedaviye destek olarak kullanılmalıdır. Ozonlanmış zeytinyağı; güçlü antibakteriyel, antiviral ve antifungal özellikleri sayesinde yara-yanık yüzeyine tutunmuş tüm mikroorganizmaları temizleyerek yara yerinin enfeksiyonunu önler ve yara iyileşmesini hızlandırır. Bu antimikrobiyal etki de oksijenlenmenin rolü büyüktür çünkü yara-yanık yüzeyine yerleşen mikroorganizmalar anaerob yani oksijensiz ortam mikroorganizmalarıdır ve oksijenlenme arttıkça yok olurlar.

Ayrıca derinin yeniden oluşumunu sağlayan kollajen sentezini uyarır, granülasyon dokusunun üretimini tetikler ve doku tamiri yapılmasını sağlar. Derinin oksijenlenmesini ve kılcal kan dolaşımını artırarak derinin canlanması ve yenilenmesini sağlar.

Kullanım Şekli;

Yara ve yanık olan bölgeye sabah akşam olmak üzere günde iki kez uygulanır. Yara ve yanık olan bölgenin uygulamadan önce nemli olması ozonun tutulumu açısından önemlidir.

19- Yatak Yaralarında ve Diabetik Ayaklarda

İlaç değildir. Mevcut tıbbi tedaviye destek olarak kullanılmalıdır. Ozonlanmış zeytinyağı; güçlü antibakteriyel, antiviral ve antifungal özellikleri sayesinde yara yüzeyine tutunmuş tüm mikroorganizmaları temizleyerek yara yerinin enfeksiyonunu önler ve yara iyileşmesini hızlandırır. Bu antimikrobiyal etki de oksijenlenmenin rolü büyüktür çünkü yara yüzeyine yerleşen mikroorganizmalar anaerob yani oksijensiz ortam mikroorganizmalarıdır ve oksijenlenme arttıkça yok olurlar.

Ayrıca derinin yeniden oluşumunu sağlayan kollajen sentezini uyarır, granülasyon dokusunun üretimini tetikler ve doku tamiri yapılmasını sağlar. Derinin oksijenlenmesini ve kılcal kan dolaşımını artırarak derinin canlanması ve yenilenmesini sağlar.

Kullanım Şekli;

Yara olan bölgeye sabah akşam olmak üzere günde iki kez uygulanır. Yara olan bölgenin uygulamadan önce nemli olması ozonun tutulumu açısından önemlidir.

20- Ter Kokularında

İlaç değildir. Mevcut tıbbi tedaviye destek olarak kullanılmalıdır. Terleme sonucu nemli olan bölgeye yerleşen bakterilerin ortaya çıkarttığı maddeler sonucu ter kokusu oluşur. Ozonlanmış zeytinyağı güçlü antibakteriyel özelliği sayesinde ter kokularını önlemeye yardımcı olur.

Kullanım Şekli;

Terleyen bölgelere her duş sonrası ve gün içerisinde sabah ve akşam olmak üzere uygulanır.

21- Sedef, Egzama, Vitiligo, Lichen, Ürtiker, Stria ,Keloid, İyileşmekte Olan Yaralarda ve Çatlaklarda Kullanımı

İlaç değildir. Mevcut tıbbi tedaviye destek olarak kullanılmalıdır. Ozonlanmış zeytinyağının deri oksijenlenmesini ve kılcal kan dolaşımını artırması ile deri metobolizmasını artırıp tamir, canlanma ve yenilenmesini sağlaması dolayısıyla bu rahatsızlıklarda kullanımı ile başarılı sonuçlar alınmıştır.

Kullanım Şekli;

Sorunlu bölgeye sabah ve akşam nemli iken sürülerek uygulanır.

  Adet     
BİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDİN

ONLIFE ile ilgili en son haber ve gelişmeleri öğrenmek için sosyal medya hesaplarımızı takip edin.

   
Kategoriler
MAKYAJ CİLT BAKIMI SAÇ BAKIMI PARFÜM KİŞİSEL BAKIM EV BAKIMI FIRSATLAR OUTLET YARDIMCI MALZEME
Kurumsal
HAKKIMIZDA
KALİTE POLİTİKASI
SERTİFİKALAR
Yardım
MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ
GİZLİLİK POLİTİKASI
ÜYELİK SÖZLEŞMESİ
İletişim Bilgileri

Ataşehir Mah. 8271/2 Pelit 2 Sitesi A3 Blok No:4/A Çiğli / İZMİR
0 232 329 91 91
bilgi@onlife.com.tr